WAHO pereinamasis prizas(TROPHY)

 

               Nuo 2005 metų kiekvienos šalies geriausiam metų arabų veislės arkliui ir jo savinkui yra įteikiamas WAHO pereinamasis prizas. Apdovanojimą gauna aukštus balus vertinimuose gavęs, gerus rezultatus varžybose rodantis žirgas.  Vienintelė griežta sąlyga - arklys turi būti gimės ir užaugintas  toje šalyje. Žirgo ir jo apdovanojimo nuotraukos bei pasiekimų aprašymas išsiunčiamas į WAHO būstinę. Paruošiama, apibendrinami visų šalių pristatymai ir tokia suvestinė su nuotraukomis ir trumpu aprašymu skelbiama WAHO tinklapyje. Taigi apie Lietuvos tų metų geriausią žirgą sužino visi arabų veislės žirgų augintojai.

TROPHY nugalėtojai

 2005 metais prizas atiteko Vilniaus žirgyne 1990 metais gimusiam ir išaugintam širmam eržilui – reproduktoriui Bosui ( Magdan/Bosnija ). Jis yra Lietuvoje organizuojamų gyvulininkystės parodų nugalėtojas, puikus konkūrinis žirgas, duodantis puikų prieauglį ne tik arabų žirgų veislėje, bet ir  buvo naudojamas Trakėnų bei Žemaitukų arklių veislių gerinimui. Boso prieauglį noriai perka Lietuvos ir užsienio žirgų augintojai. 2015 Bosas išvežtas į Lenkiją.

2006 metų prizas atiteko 2000 metais gimusiam ir išaugintam Vilniaus žirgyne  širmam eržilui reproduktoriui  Abatui( Bosas/Alka). Jis organizuojamų Lietuvoje gyvulininkystės parodų dalyvis, taip pat duodantis puikų prieauglį reproduktorius, labai gero charakterio puikus jojamasis žirgas.

2007 metų nugalėtoja tapo1992 metais  gimusiai,  išaugintai Vilniaus žirgyne ir priklausančiai Vilniaus žirgynui  sartai veislinei kumelei Alkai ( Elbrus /Aquatoria). Kumelė priklauso 217 Taktikos šeimai. Ji yra daugkartinė arabų veislės žirgų vertinimų nugalėtoja, taip pat duodanti puikų prieauglį veislinė kumelė. 2012 Alka buvo parduota į Italją

2008 metų prizas atiteko 1996 gimusiai,  išaugintai Vilniaus žirgyne ir priklausančiai Vilniaus žirgynui arabų veislės bėrai veislinei kumelei Palangai(Elbrus/Persija). tai duodanti puikų prieauglį kumelė, taip pat Lietuvoje vykusio 2008 metų arabų veislės arklių Nacionalinio šou kumelių grupės čempionė. 2015 parduoya į Lenkiją.

2009 metais WAHO pereinamąjį prizą  laimėjo 2004 gimęs ir išaugintas Vilniaus žirgyne  sartas eržilas Suvenyras (Plank/Saulutė), kurį  vertinimui  pristatė  Vita Jašinauskaitė. Ji yra žirgo savininkė. Tai puikus, naudojamas veisimui eržilas.

2010 metų WAHO pereinamasis prizas atiteko 1995 gimusiam  širmam eržilui Ažūrui (Etor/Avietė), kuris gimė ir buvo išaugintas Vilniaus žirgyne, dabar žirgo savininkas ponas Vaclovas Macijauskas. Tai puikus, naudojamas ištvermės jojimui ir veisimui eržilas. 2013 žirgas nugaišo.

2012 metais prizu buvo apdovanota sarta kumelė Stichija(Sniegas/Sniegena) gimusi(2002) ir užauginta Vilniaus žirgyne. 2017 kumelė parduota į Lenkiją.

2013 metais nugalėtoja tapo Gintautui Mateikai priklausanti kumelė Arta (Bosas/Alora). Tai 2003 m.Vilniaus žirgyne gimusi ir išauginta kumelė. Tai pirmoji Lietuvoje gimusi kumelė, kuri pasiekė itin aukštų rezultatų ištvermės jojime ir nacionalinėse, ir tarptautinėse varžybose.

2014 metų nugalėtoju tapo 2001 m. Vilniaus žirgyne gimęs, Faustai Poškutei, priklausantis bėras eržilas Vikingas(Sniegas/Vika). Tai gerus rezultatus lygiosiose lenktynėse bei ištvermės jojime rodantis žirgas.

2015 metais prizą gavo Olgai Savec priklausantis eržilas Startas (Bosas/Saulute). Žirgas gimė 2000 m.Vilniaus žirgyne. Tai puikiai parodose ir renginiuose veislę reprezentuojantis žirgas.

2016 metais apdovanotas buvo bėras eržilas Polis(Al Namar/Palanga) bei jo savininkė Sigita Lečkauskienė. Eržilas gimė 2010 m. Lietuvos žirgyne, veislės vertinimuose gavęs čempiono titulus bei rodantis perspektyvius rezultatus ištvermės jojime.

2017 metais nugalėtoja tapo Gabrielei Mateikatei priklausanti širma kumelė Britė(Grafik/Balandė). Kumelė 2008 m.gimė Vilniaus žirgyne. nors ir pradėjusi vėlyvą sportinę karjerą kumelė rodo gerus rezultatus ištvermės jojime.