LAAAA kaip savarankiška veislininkystės institucija buvo pripažinta 2008 metais.
Asociacijos tikslas – koordinuoti jos narių veiklą, atstovauti narių interesams ir juos ginti Lietuvoje ir kitose šalyse bei Pasaulinėje arabų arklių organizacijoje (WAHO), tenkinti kitus viešuosius interesus.

LAAAA veda veislei ir sportui skirtų arabų arklių kilmės knygą. Kilmės knyga kas 4 metai ir kas 2 metai jos papildymai rengiami pagal WAHO reikalavimus, spausdinama lietuvių ir anglų kalbomis, po to siunčiama visoms WAHO šalims – narėms, kurių yra per 60.
Asociacija padeda suinteresuotiems asmenims, įmonėms bei organizacijoms įsigyti ir treniruoti arabų veislės žirgus, teikia pagalbą veislinių arabų veislės arklių selekciniame veisimo darbe.
Kartu su žirginio sporto asociacija jau 10 metų organizuoja ištvermės jojimo varžybas.    
Jau kelinti metai Lietuvoje vyksta lygiosios lenktynės, kurias organizuoja Nacionalinis žirgų lenktynių klubas, šiose lenktynėse pastoviai vyksta arabų arklių užbėgimai.
LAAAA skatina, organizuoja, arabų veislės arklių įvairias varžybas – bandymus, konkursus, mokymo ir tobulinimo kursus, seminarus ir kitus su arabų arklių veisimu ir sportu susijusius renginius; ruošia metodinius nurodymus ir informacinius biuletenius bei kitus leidinius.
Asociacijos pagrindinis metų renginys – Arabų arklių veislės nacionalinis šou vertinimas – konkursas, kuris vyksta rudenį UAB „Vilniaus žirgynas“ manieže.

Pasaulinis pripažinimas
1994 metų rugsėjo 4 – 8 dienomis Afrikoje, Maroko sostinėje Rabate, vyko Pasaulinės arabų veislės žirgų organizacijos (World Arabian Horse Organization – WAHO) konferencija. Joje dalyvavo šių eilučių autorius (kaip oficialus Lietuvos atstovas šioje organizacijoje) ir Lietuvos arklių augintojų asociacijos (LAAA) sekretorė Danguolė Kulviecienė. Pirmąją konferencijos dieną po pranešimo ir po raporto WAHO vykdomojo komiteto posėdyje LAAA buvo priimta į pasaulio arabų veislės žirgų augintojų gretas. Antrą dieną oficialiai iškilmingoje aplinkoje buvo paskelbta, kad Lietuva priimta į pasaulinę arabų veislės žirgų organizaciją WAHO.