Projektas „LLIV - 293 Jauni žmonės bendrauja su žirgais Baltic Hipo“  bendradarbiaujant projekto partneriams, per šią vasarą daug nuveikė plėtodami ir populiarindami žirgų sportą.

Projektas LLIV – 293 Jauni žmonės bendrauja su žirgais Baltic Hipo  prasidėjo nuo gegužės 1d ir spalio mėnesį sėkmingai užbaigė pirmąjį etapą. Paties projekto trukmė 18mėnesių, ir per šį laikotarpį projektą vykdantys partneriai iš Lietuvos ir Latvijos dalinasi skirtinga patirtimi žirginio sporte, toks keitimasis žiniomis yra vertingas kiekvienam iš jojimo klubų. ES parama skatino plėsti savo paslaugas ir padidinti jų įvairovę atrandant naujų darbo formų.

LLIV-293 BALTIC HIPO projektas šiais metais dalinai finansavo jau ketverius metus vykstančias Gargždų miesto taurės jojimo konkūrų varžybas. Varžybų tikslu tapo siekis populiarinti jojimo sportą, formuoti senas jojimo tradicijas puoselėjančio regiono įvaizdį. Dalyviai iš Latvijos žirgyno sporto klubo „Demora“, „Kentaura stalli“, „Drevernos poilsio ir sporto klubo“, „Rietavo žirgyno“ rungėsi 4 konkūruose. Pagrindiniame ketvirtame „Gargždų taurės 2012“ konkūre sėkmė nuo lietuvių nusisuko, o nugalėtoja tapo Gelinta Egendorfa iš Latvijos žirgyno sporto klubo „Demora“.

Įgyvendinant projektą LLIV-293 Baltic Hipo  buvo surengtas Atviras Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas, įvykęs šių metų rugsėjo 21-22 dienomis Rudaičiuose, tuo pačiu pažymint Europos Bendradarbiavimo dieną. Tai buvo jau dvyliktasis Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas, kurio metu 90 km distancijoje varžėsi stipriausi duetai. Ištvermės varžybų metu buvo tikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti žirgo galimybes.

Rugsėjo 22 dienos, šeštadienio rytą startavo penki 90km distanciją jojantys raiteliai, vėliau ištvermės jojime varžėsi 14 dalyvių trumpesnių distancijų: 48 km, 32 km, 18 km. Trumpiausioje 18 km ištvermės jojimo distancijoje tarp penkių startavusių raitelių, savarankiškai trasą įveikė 10-metis raitelis.

Projekto metu plėtojama hipoterapija Lietuvoje. Kadangi Bendradarbiavimo partneriai iš Latvijos turi didelę patirtį hipoterapijos srityje, ši patirtis atnešė naudos ir Lietuvos žirgininkams praplečiant žinias.