Maloniai kviečiame Jus dalyvauti Lietuvos arabų arklių augintojų asociacijos narių ataskaitiniame susirinkime, kuris vyks 2023 m. kvo mėn. 22 d. (trečiadienį) 11.00 val. Lietuvos žirgyne (Žirgų g. 2, Riešė, Vilniaus r.).

Taip pat informuojame, kad neįvykus visuotiniam narių susirinkimui (nesant kvorumo), pakartotinis narių susirinkimas vyks tą pačią dieną (kovo 22 d.) 11.30 val. 
Daugiau informacijos telefonu 861402973 (Eglė Kalinauskienė) arba el. paštu  infoŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.lt.
Žemiau rasite numatytą darbotvarkę.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti.
11.00 val. – susirinkimo pradžia, susirinkimo reglamento tvirtinimas; 
11.15 val. – prezidentės ataskaita (E. Kalinauskienė); 
11.30 val. – finansinė ataskaita (J. Jurgutytė); 
11.40 val. – veislininkystės ataskaita (E. Kvedaraitė); 
11.50 val. – revizijos komisijos išvados (revizijos komisijos atstovas); 
12.00 val. – ataskaitų tvirtinimas; 
12.10val. –  LAAAA narių pasisakymai, siūlymai, diskusijos ir kiti einamieji klausimai;

Maloniai kviečiame 2022 m. lapkričio 5 d. dalyvauti  Lietuvos arabų arklių augintojų asociacijos organizuojamame

Lietuvos arabų arklių kompleksiniame, tarplinijiniame ir šeimų kokybės  bei

buvusių čempionų palyginamajame vertinime(Čempionų lyga).

Renginys vyks Lietuvos  žirgyno(Vilniaus sk) manieže (UAB "Lietuvos žirgynas"

Žirgų g. 2, 14265 Riešė, Vilniaus r., Lietuva.)

Paraiškos priimamos iki lapkričio mėn. 3 d. 12 val

 

PROGRAMA

 

2022 m lapkričio į d.(šeštadienis) 10.00 val.(registracija nuo 9.00)

Žirgų dokumentų sutikrinimas vertinimui ir veterinarinė - mandatinė komisija.

I –Arabų veislės žirgų pristatymas kompleksiniam vertinimui (1 – 11 grupės).

Nugalėtojų apdovanojimai

II– žirgų pristatymas palyginamajam vertinimui (1 – 2 grupės).

Nugalėtojų bei publikos numylėtinio apdovanojimai.

 

ŽIRGAI KOMPLEKSINIAM VERTINIMUI PRISTATOMI ŠIOSE GRUPĖSE:

 

1 gr. - eržiliukai 1 metų (2021 m.)                                                                    4 gr. - kumelaitės 1 metų (2021m.)

2 gr. - eržiliukai 2 metų (2020 m.)                                                                    5 gr. - kumelaitės 2 metų (2020 m.)

3 gr. - eržiliukai 3 metų (2019 m.)                                                                    6 gr. - kumelaitės 3 metų (2019 m.)

 

 10 gr. - eržilai 4-8 metų (2018 – 2014 m.)                             7 gr. - kumelės 4-6 metų (2018-2016 m.)

 11 gr. – eržilai 9 metų ir vyresni (2013 m.ir vyresni)

8 gr. - kumelės 7-10 metų (2015-2012 m.)  

9 gr. - kumelės 11 metų ir vyresnės(2011 m.ir vyresnės)

 

KOMPLEKSINIO VERTINIMO TVARKA

 

Vertinimas atliekamas pagal grupes, rezultatus surašant į nustatytą formą, remiantis WAHO reikalavimais

Iš pradžių į maniežą įvedami 1 grupės arabų veislės arkliai - 1 metų eržiliukai ir vedami ratu. Vertintojams juos apžiūrėjus, jie išvedami iš maniežo ir įvedamas vertinimui pirmas minėtos grupės eržiliukas (pagal iškabintą sąrašą).

Jis pastatomas prieš lektorius - vertintojus šonu, laikantis saugaus atstumo. Vertintojams jį įvertinus ir paprašius, jis vedamas nuo vertintojų tiesiai žingsniu pirmyn ir atgal, po to risčia pirmyn, atgal (žmogus neužstoja žirgo). Vėliau eržiliukas vedamas į kairę pusę žingsniu du ratus bei risčia du ratus. Vertintojams pasakius, paleidžiamas laisvėje.

Tokiu būdu atliekamas kompleksinis vertinimas  visų grupių arabų veislės arkliams.

Kompleksinio vertinimo metu iš 1 - 3 grupių nustatoma po 2 geriausius arabų veislės arklių eržiliukus, iš nustatytų geriausių - eržiliukų čempionas, rezervinis čempionas.

Kompleksinio vertinimo metu 4 - 6 grupėse nustatoma po 2 geriausias arabų veislės arklių kumelaites, iš nustatytų geriausių - kumelaičių čempionė, rezervinė čempionė.

Kompleksinio vertinimo metu 7 - 9 grupėse nustatoma po 2 geriausias arabų veislės arklių kumeles, iš nustatytų geriausių - kumelių čempionė, rezervinė čempionė.

Kompleksinio vertinimo metu 10 - 11 grupėse nustatoma po 2 geriausius arabų veislės arklių eržilus, iš nustatytų geriausių - eržilų čempionas, rezervinis čempionas .

 

ŽIRGAI PALYGINAMAJAM VERTINIMUI PRISTATOMI ŠIOSE GRUPĖSE:

1 gr.  – eržilai, gyvi ir esantys Lietuvoje, ankstesniuose vertinimuose, pripažinti veislės čempionais;

2 gr. – kumelės, gyvos ir esančios Lietuvoje, ankstesniuose vertinimuose, pripažintos veislės čempionėmis.

 

KAIP BUS ATLIEKAMAS PALYGINAMASIS VERTINIMAS:

 

Palyginamajam vertinimui kviečiami eržilai ir kumelės pripažinti veislės čempionais ankstesniuose vertinimuose. Eržilai ir kumelės įvertinami pagal darbingumą, šou, WAHO pereinamojo prizo vertinimus ir prieauglio kokybę.

Į ringą, pagal linijas, išvedami visi eržilai bendram vertinimui ir vedami ratu. Šio išvedimo metu komisija balų neskiria. Vertintojams juos apžiūrėjus, eržilai išvedami iš maniežo ir įvedamas vertinimui pirmas grupės eržilas (pagal iškabintą sąrašą).

Jis pastatomas prieš vertintojus šonu, laikantis saugaus atstumo. Vertintojams jį įvertinus ir paprašius, jis vedamas nuo vertintojų tiesiai žingsniu pirmyn ir atgal, po to risčia pirmyn, atgal (žmogus neužstoja žirgo). Vėliau eržilas vedamas į kairę pusę  žingsniu du ratus ir risčia du ratus. Vertintojams pasakius, paleidžiamas laisvėje.

Vertinimas

Vykdomas individualus vertinimas pagal linijas. Vertinamas eksterjeras ir judesiai, (pagal arabų veislės žirgų vertinimo schemą). Iš visų linijų išrenkami 3 geriausi: čempionų čempionas, antrosios ir trečiosios vietos laimėtojas. Išrenkamas arabų veislės eržilas - publikos numylėtinis.

Tokiu pat principu ir seka įvertinamos ir kumelės. Pagal vertinimo rezultatus išrenkama čempionė, antros ir trečios vietos laimėtojos.

Žiūrovai išrenka publikos numylėtinę – gražiausią kumelę.

Apdovanojimo metu manieže išrikiuojami visi eržilai. Po ringo manieže paliekami trys geriausi eržilai. Jeigu publikos išrinktasis eržilas neįeina į prizininkų tarpą, apdovanojimo metu dalyvauja ringe ir publikos numylėtiniai.

Tokiu pat principu ir seka apdovanojamos kumelės.

 

BENDROJI INFORMACIJA

Vertinimo komisija:

tikslinama

 

 

Paraiškos arabų veislės žirgų kompleksiniam vertinimui pateikiamos iki 2022 11 03 d. 12.00 val

Paraiškos siunčiamos elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

BENDROSIOS TAISYKLĖS

 

1.1.Organizacinio komiteto teisė:

Organizacinis komitetas pasilieka išimtinę teisę priklausomai nuo iškilusių naujų aplinkybių, vertinimo metu ar prieš tai modifikuoti ir dalinai keisti vertinimų  taisykles.

1.2.  Reklama

Vertinimų dalyviai, savininkai ar arklininkai gali reklamuoti savo rėmėjus darydami užrašus ar logotipus ant savo rūbų arba arklių inventoriaus. Bet kokia reklama renginio zonoje galima tik organizaciniam komitetui leidus.

1.3. Arabų veislės žirgų  paruošimo lyginamajam vertinimui veterinariniai reikalavimai.

Pagal Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymą ir kitus respublikos teisės aktus, reglamentuojančius gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimus, į vertinimus galima vežti tik kliniškai sveikus gyvūnus iš užkrečiamosiomis ligomis neužkrėstų bandų. Arkliai turi turėti tvarkingą pasą, atitinkantį vet. reikalavimus.
Palyginamajam vertinimui arkliai pristatomi laikantis veterinarinių reikalavimų.

1.4. Dalinai kompensuojamos žirgų pristatymo išlaidos – 0,3 euro už atstumo, nuo bandos iki renginio vietos,  kilometrą pagal google maps trumpiausią atstumą

 

Dėl informacijos Jums perdavimo operatyvumo prašome arabų veislės žirgų augintojus atnaujinti savo kontaktinę informaciją el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 

Reikalavimai dėl žirgų veterinarinės kontrolės vertinimui:

 

  1. Visi į vertinimą atvykstantys arkliai turi būti tinkamai identifikuoti ir turėti tinkamai užpildytą arklio pasą(vakcinavimas nuo gripo, infekcinių ligų tyrimai)

Pokategorės